IP-A1SC15 (TOA) IP-Horn Speaker
รหัสสินค้า : ยี่ห้อ TOA รุ่น IP-A1SC15
ราคา
24,000.00 บาท
จำนวนที่จะซื้อ
ราคารวม 24,000.00 บาท
สินค้าไม่เพียงพอ
สินค้าหมด
Add a strong voice to your Video Management System (VMS) or SIP-based Communication System
Maximum sound pressure level of 124 dB: The connection of the IP horn speaker with PoE+ enables the integrated 15W amplifier to broadcast excellent sound quality at a very high sound pressure level over long distances.
  • Maximum sound pressure level is 124dB at 15 W powered with PoE+
  • Operating temperature is -30 °C to +55 °C
  • IP66 (Dust/Water Protection)
  • Up to 20 sound sources can be stored on integrated audio source
  • Individual volume level adjustment to each audio source to ensure uniform and harmonized output
Power source
PoE+ (IEEE802.3at Class 4), PoE (IEEE802.3af Class 3)
Power consumption
22 W (at PoE+ powered, rated output)
13 W (at PoE powered, rated output)
5 W (IEC62368-1)
Frequency response
280 Hz - 12.5 kHz
Rated output
15 W (at PoE+ powered), 8 W (at PoE powered)
Maximum sound pressure level (1 m)
124 dB (at PoE+ powered, 15 W, 1 m, 500 Hz to 2.5 kHz, peak level)
Network
Network I/F: 100BASE-TX, MDI/MDI-X, RJ-45
Network protocol
TCP/IP, UDP, HTTP, RTP, ARP, ICMP, RTSP, SIP (RFC3261)
Operating humidity
90% RH or less (no condensation)
Operating temperature
-30°C to +55°C
Finish
Aluminium, ABS resin, Polycarbonate, Stainless steel, paint, off-white (RAL 9010 or equivalent)
Dimensions
222 x 211 x 276 mm (W x H x D)
Weight
1.4 kg
Accessory (included)
Rear Cover...1x, Removable Terminal Plug (3 pins)...2x