PSD2002-16 (EMINENCE) DRIVER 16E 80W
รหัสสินค้า : ยี่ห้อ EMINENCE รุ่น PSD2002-16
ราคา
2,900.00 บาท
จำนวนที่จะซื้อ
ราคารวม 2,900.00 บาท
สินค้าไม่เพียงพอ
สินค้าหมด
  • DIAPHRAGM : TITANIUM
  • FREQ : 1.5KHz - 20KHz
  • POWER RATING : 80Wrms @ 16 OHM
  • SENSITIVITY (1M/1W): 105dB
  • VOICE COIL : 2"
  • DIMENSIONS (DxDIA) : 56x133 MM.
SPECIFICATION
Throat Size
1", 25.4mm
Nominal Impedance*
16Ω
Minimum Impedance
14.8 ohm @ 3.3 kHz
Power Rating**
80 W (AES)
Resonance
0.58kHz
Usable Frequency Range
1200Hz-20kHz
Recommended Crossover
1.2 kHz / 18 dBkHz
Sensitivity***
Magnet Material
Ferrite
Magnet Weight
34oz, 0.96kg
Voice Coil Diameter
2" / 50.8mm
Voice Coil Former
Polyimide
Diaphragm Material
Titanium
DC Resistance (Re)
11.9Ω
MOUNTING INFORMATION
Overall Diameter
5.25", 133.4mm
Driver Volume Displaced
0.01 cu.ft., 0.5 liters
Depth
2.2", 55.9mm
Weight
4.7 lbs, 2.1 kg
Mounting Thread
N/A
Mounting Holes Diameter
2X 1/4-20 or 3x M6
Mounting Holes B.C.D.
3 in. 76.2 mm or 2.25 in. 57