76,000.00 บาท
VX-3100PS (TOA) DC Power Supply Panel
รหัสสินค้า : TOA-VX-3100PS
| ราคา |
48,000.00 บาท |
| จำนวนที่จะซื้อ | |
| ราคารวม | 48,000.00 บาท |
สินค้าไม่เพียงพอ
สินค้าหมด
VX-3100PS ชุดจ่ายไฟกระแสตรง (DC Power Supply) สำหรับระบบ VX-3000 ได้ดังนี้ครับ:
จุดเด่นของตัวเครื่อง
- ประหยัดพื้นที่: ตัวเครื่องมีขนาด 1U Rack-mount (ความสูงประมาณ 1.75 นิ้ว) ทำให้ติดตั้งในตู้ Rack ได้โดยไม่สิ้นเปลืองพื้นที่
- ประสิทธิภาพสูง: ออกแบบมาเพื่อการ ประหยัดพลังงาน และมี น้ำหนักเบา ทำให้ติดตั้งและดูแลรักษาได้ง่าย
ข้อจำกัดการใช้งาน
- กำลังไฟสูงสุด: สามารถจ่ายไฟให้กับแอมพลิฟายเออร์หรืออุปกรณ์อื่น ๆ รวมกันได้สูงสุดไม่เกิน 1000W
| Power Source | 220-240 V AC, 50/60 Hz |
|---|---|
| Power Consumption | 1260 W max in total (at rated output) 253 W max in total ( EN62368-1) |
| DC Power Output | Rated output: 1200 W (total DC power output) 4 x 31 V 12 A max. each, M4 screw terminal, distance between barriers 13 mm (0.51") 1 x 31 V 2 A max., removable terminal block (2pins) |
| Fault Output | No-voltage make contact, electrical contact output (NO), control current 10 mA, withstand voltage 28 V DC , removable terminal block (2 pins) |
| Connected Device/Amplifier | VX-015DA, VX-030DA, VX-050DA * Max. 2 units (VX-050DA) or less than 1000W |
| Panel Indicator | Power (Green), DC Fault (Yellow) |
| Operating Temperature | 0 °c to +40 °c |
| Operating Humidity | Under 90% RH (no condensation) |
| Finish | Panel Surface-treated steel plate, black, paint |
| Dimensions | 482 x 44 x 345 mm |
| Weight | 5.61 kg |
| Accessory | Power cord (1.8 m) ··2, Removable terminal plug (2 pins) ··2 |












































